Size bir telefon kadar yakınız
+90 324 422 82 75

Kurumsal Danışmanlık Hizmetlerimiz

Kurumsal Danışmanlık Hizmetlerimiz

1-Çocuk Danışmanlığı:

Aileler sosyal çevreyle iletişim kuramama, gece altını ıslatma, öz güven eksikliği, konuşma bozuklukları, çocukluk depresyonları, hiperaktivite, dikkat eksikliği, kekemelik gibi sorunlarla karşı karşıya kalabilir ve bu durumlarda ne yapacağını bilemeyebilir. Aynı zamanda aileler çocukların kişisel gelişimi, karakterinin oluşumu, hayata bakış açısının belirlenmesi, eğitim hayatının kalitesi, gelecekteki seçimleri noktasında endişelenir ve çocuğunun hayat çizgilerini kendi eliyle kendi isteği biçimde çizmeye çalışır. Oysaki her birey farklıdır ve bireysel farklılıklarının kabul edilmesi, kişinin gelişimi ve sağlıklı seçimler yapılabilmesi için gereklidir.

Bu bağlamda, çocuk danışmanlığı çocuğun kendini tanıması, var olan yeteneklerini keşfetmesi, onları geliştirmesi, böylelikle mutlu olabileceği alana yönelebilmesi, karşılaştığı problemleri kendi gerçekliğine uygun bir şekilde değerlendirip, sağlıklı çözüm yollarını bula konusunda yetkinlik ve farkındalık kazanmasını amaçlamaktadır.

Merkezimizdeki uzman kadromuz tarafından çocukların kişilik, yetenek, özel ilgi ve mesleki değer özellikleri geçerli ve güvenilir ölçme araçları ile ölçülerek, ölçümün ardından bilimsel bir yorumlamayla sağlıklı seçimler yapılması noktasında destek sağlanır.

2-Ergen Danışmanlığı: 

Ergenlik bireyde çocuksu tutum ve davranışların bırakıldığı, yetişkin gibi düşünmeye başlandığı, cinsiyet yetilerinin kazanıldığı, kendi gerçekliği ve varlığını kabul etme ve ettirme dönemi olarak tanımlanan bir geçiş sürecidir.

Bu süreçte birey depresif hal ve tavır içinde olabilir, anlaşılmama hissi yaşayabilir ve geleceğine dair verilecek kararlarda yönlendirmeye ve desteğe ihtiyaç duyabilir. Ergenlik döneminde bireyin zayıf ve güçlü yanlarıyla kendini tanıması, ilgi ve yeteneklerini keşfetmesi, kendi biricikliğini fark etmesi önem arz etmektedir. İlgi ve yetenek alanlarının kavranması, ileride yapmak isteyeceği meslek seçimi için; kendini keşfetmesi ise özgüven oluşumunda büyük bir adımdır. Bu noktada ergen bireyler aile ve okul desteğine ihtiyaç duyabilirler.

3-Yetişkin Danışmanlığı:

Kişinin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda ne yapmak istediği, nerede olduğu, bulunduğu koşulları iyileştirme, hayattan keyif alma, işini iyi yapma konusunda netlik kazandırmak için danışmanlık hizmeti önemlidir. Yetişkin danışmanlığı hizmeti bireyin kendini tanıması, var olan yeteneklerini keşfetmesi, onları geliştirmesi, böylelikle mutlu olabileceği alana yönelebilmesi, karşılaştığı problemleri kendi gerçekliğine uygun bir şekilde değerlendirip, sağlıklı çözüm yollarını bula konusunda yetkinlik ve farkındalık kazanmasını amaçlamaktadır.

4-Aile Danışmanlığı:

Büyük umutlar ve mutluluk temennisiyle adım attığınız evlilik yaşamınızda, bireysel sorunlar, aldatma, aldatılma, cinsel sorunlar, anlaşmazlık, hayat tarzlarının uyuşmaması, aile içi şiddet, aile içi taciz, güven yitimi, iletişim eksikliği gibi problemlerle karşılaşmış olabilirsiniz. Evliliğiniz ve aşkınız başladığınız gibi coşkulu, heyecan verici ve yolunda gitmiyor olabilir.

Bu etkenlerden dolayı mutlu bir evlilik hayaliniz in üstüne gölge düşmüş olabilir. Ailesel problemler çocuk yetiştirmeyi, bireysel hedeflere odaklanmayı, hayattan zevk almayı ciddi düzeyde etkilemekte olup hayat gidişatlarını sekteye uğratarak, çiftlerin üzerinde psikolojik baskıya sebep olmaktadır. Çiftler arasında en büyük sorun etkileşim ve iletişim problemidir.

Evlilik Danışmanlığı, eşler arasında yaşanan iletişim sorunları, aldatma, güven yitimi, cinsel sorunlar gibi konularda yapılan bir danışmanlık şeklidir.Danışmalık hizmeti ayrı ayrı çiftlerin kendilerini keşfetmelerini, ilişkilerinin sınırlarını gerçekçi bir gözden değerlendirebilmeyi ve sorunlarıyla etkin bir şekilde başa çıkabilme yolunu öğretmeyi amaçlamaktadır.

Kurumsal Eğitim Başvuru Formu

Eğitim Kayıt Formu

Lütfen formu eksiksiz doldurun.

Kişisel Bilgiler

Eğitim Durumunuz

Lütfen bölümünüzü giriniz

Lütfen bölümünüzü giriniz

İstediğiniz eğitim?

Bize iletmek istediğiniz?

Eğitim için gerekli olan;

Kimlik Fotokopisi ve Diploma Fotokopisini
0 507 879 96 40 numaralı telefona
Whatsapp üzerinden gönderebilirsiniz.

1- Kariyer Akademi yönetimi gereken durumlarda program saatlerinde değişiklik yapabilir; değişiklikler katılımcıya önceden bildirilecektir.
2-Katılımcıların kayıt olup ödeme yaptıktan sonra programa devam etmemeleri halinde ücret iadesi yapılmaz ve ücretin tamamı tahsis edilir.
3- Tüm programlarda %80 katılım zorunluluğu olup, bu şartı yerine getirmeyen katılımcılara sertifika verilmemektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.